B-kategooria täiendkoolitus

MB GD maastikul. Foto: H.Vissel

Tamme malevkonnal toimus 08. aprillil selle aasta esimene B-kategooria tüübikoolitus MB GD ja Chevy tüüpi maastiku läbimisvõimekusega militaarmasinatele. Mis oli ühtlasi ka õppusele Siil 2018 ettevalmistus masinate korrektse käsitlemise tarbeks.

Võitlejad masinatega maastikul. Foto. H.Vissel

Eesmärgiks oli pädevatele võitlejatele tutvustada masinaid ja praktiseerida nende maastikuvõimekust.

Veel pädevamatele ehk neile, kes julgesid ennast teist korda kohale vedada ja on eelnevalt masinat ka alt näinud (mitte kraavis, katuse peal) – Said oma oskusi meelde tuletada ja lihvida. Kumbki osapool ei jäänud ilma ka ohutusest.

Võitlejad masina ja enda võimekust proovimas. Foto. E.Tikk

Pilvine aeg veedeti klassiruumis – teooria, teooria, teooria (MB GD käsiraamat; liikluseeskirjad; õnnetusjuhtumi puhul käitumine;käemärgid).
Kuna diferentsiaali tööpõhimõte on jäänud paljudele segaseks, siis sai ka sellest räägitud ning näidatud, mis ja kuidas töötab.
Maastik pakkus meile ideaalilähedasi tingimusi- metsavahel oli jäidet ning kogu harjutusvälja kattis pehme pinnas.

Tänu sellele suutsime teha kursuse üllatavalt sisutihedaks, kus kõik, kaasaarvatud instruktorid pidid maastikust võitu saamiseks vaeva nägema. Ainukese asjana ei suutnud kahjuks keegi ennast nii “kinni” sõita, et oleks saanud väljatõmbamist harjutada ja selle kogemuse võrra rikkamaks saada. Mitte, et see “kinni” jäämine üks meeldivaid kogemusi oleks, kuid sellega peab oskama silmitsi seista, sest ega see tulemata ei jää ja ainult teooria Sind sealt välja ei too.

Maastiku üks kergemaid lõike. Foto. E.Tikk

Tänud kõikidele, kes selle üritusega olid seotud ning kohtume pädevate ja veel pädevamate B- ja C-kategooriat omavate võitlejatega juba järgmisel kursusel!

 

H.Vissel

Rubriigid: kroonika. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.