Nädalavahetus täis püssirohtu ehk TIIR 1

 

Võitleja transpordiühiku roolis. Foto: T.Mätlik

Kuigi on heameel tõdeda, et lõpuks on saabunud lumine talv, siis võis sel nädalavahetusel näha Nursipalu harjutusväljal KeJvKo-i digilaigulisi võitlejaid oma oskuseid lihvimas. Nimelt olid kaitseliitlased tulnud Nursipalusse tiirulaskmistele ja lisaks harjutati tegevust hoonestatud alal ehk nn linnalahingut.

Kahjuks on talve kätte jõudmisega kohale jõudnud ka gripihooaeg, mistõttu paljud eelnevalt registreerunud pidid seekord koju ennast ravima jääma.

Antud õppusele olid kutsutud kolme kompanii võitlejad ja Tartust välja liikudes oli rännakukolonn kohati ligi 2-3 km pikkune. Heameel oli näha kohalesaabunute seas ka endiseid võitlejaid, keda polnud juba aastaid kohanud.

 

Võitleja linnalahingus. Foto: T.Mätlik

Laskjad lasketiirus. Foto: T.Mätlik

Laskmiste kiiremaks korraldamiseks, olid kasutusel kolm erinevat tiiru, kus võitlejad said oma laskeoskuseid proovile panna. Laskmistele panid korraliku punkti kuulipildurid kolmesaja meetri tiirus, kus nad lasid viimasedki sihtmärgid sõelapõhjaks.

 

Paralleelselt toimus õpe, kus võitlejatele õpetati/tuletati meelde põhitõdesid tegevus hoonestatud alal kohta. Kui esialgsed teadmised omandatud, tuli edasine tegevus läbi drillida paukmoonaga. Stsenaarium nägi ette, et  “vastane”on hõivanud hoonete kompleksi ja meie ülesandeks oli need hooned tagasi vallutada ja vastane elimineerida.

Suured tänud kõigile, kes osalesid ja panustasid antud õppuse kordaminekus!

 

 

Kõike paremat ja olge terved!

Tamme malevkonna pealiku abi

Rubriigid: kroonika, uudis. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.